Імунізація — штучно запущений процес, під час якого імунна система людини стає захищеною від хвороби внаслідок створення певних захисних факторів. Коли на імунну систему діють сторонні для макроорганізму молекули, вона відповідає імунною реакцією. Після цього процесу, завдяки імунній пам’яті, імунна система розвиває здатність швидко реагувати на повторну зустріч з введеним до цього агентом. Це головна функція набутого імунітету.
Під час контрольованого введення імуногену, макроорганізм самостійно набуває здатності до самозахисту: цей процес називають активною імунізацією.
Імунізацію проводять різними методами, найчастіше — шляхом вакцинації.
Процес імунізації простіший та менш ризикований, аніж безпосереднє перенесення хвороби, навіть у легкій формі. Імунізація важлива як для дітей, так і для дорослих, адже може захистити від багатьох небезпечних захворювань.
Про важливість імунізації і небезпеку її переривання говорилорся, зокрема, 06.07.2023 на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол № 6). Особливу увагу звернули на наступне:
Імунізація (за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я) — це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби, і який зазвичай здійснюється шляхом введення вакцини.
Відповідно до загальної інформації Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» до інфекцій, яким можна запобігти щепленнями, належать: кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, краснуха, гепатит B, гемофільна інфекція, пневмококова інфекція, менінгококова інфекція, ротавірусна інфекція, вітряна віспа, гепатит A, папіломавірусна інфекція та інші.
Бережіть себе! Відповідально ставтеся до свого здоров’я і здоров’я своїх рідних!